">

Telewizor już od lat stał się obowiązkową częścią domowego wyposażenia i większości domów jest nią do dzisiaj. W czasach, gdy telewizory stają się większe i większe, warto zadbać o funkcjonalny kącik dla urządzenia. Szafka pod telewizor sprawdzi się w tej sytuacji idealnie. 

Szafka RTV – Funkcjonalność

Niezależnie od tego czy mamy telewizor wiszący czy stojący, szafka RTV będzie strzałem w dziesiątkę. W szafce można umieścić ładowarki na telefony, różnego rodzaju kable i kilka podręcznych rzeczy. Niektóre szafki RTV wyposażone są w półki, w których możesz wyeksponować ulubione płyty CD lub książki. Znakomitym rozwiązaniem będzie wybór mebli z wyciętymi otworami na kable w tylnej części – nie tylko pozwolą ukryć wszystkie przewody, ale również zapewnią odpowiednią wentylację. Bardzo istotnym elementem jest wielkość telewizora. To od niej zależy, jaką szafkę dobierzemy.

Szafka RTV – którą wybrać?

Po pierwsze pamiętaj, aby dopasować szafkę do Twojego wnętrza. Szafka RTV to tylko jeden z wielu elementów znajdujących się we wnętrzu, dlatego powinna tworzyć spójną całość z resztą. Jednym z kryteriów wyboru powinien więc być kolor mebla. Nie należy zapominać także o wymiarach. Rozmiar mebla ma ogromne znaczenie. Telewizor powinien znajdować się na wysokości środka lub poniżej linii oczu, bo tylko takie podłożenie zapewnia komfort podczas oglądania. Wymiar szafki musisz dopasować do ilości cali telewizora  – najlepszym wyborem będzie zdecydowanie się na wymiar szerszy od przekątnej ekranu o minimum 5-10 centymetrów.

Coraz więcej osób decyduje się na zawieszenie telewizora na ścianie, a umożliwia to specjalny uchwyt, który możesz kupić w większości sklepów z elektroniką. Wiszący telewizor nie zmienia jednak faktu, że szafka RTV się przydaje. Chociażby po to, aby móc w niej przechowywać rzeczy, które chcemy mieć pod ręką – ładowarki, płyty, przedłużacze itp.

W kwestii designu różnorodność jest oszałamiająca. Możemy znaleźć szafki RTV w niemal każdym stylu – nowoczesne, eleganckie, minimalistyczne, klasyczne, loftowe itp. Nowoczesny wystrój często podkreślają wbudowane oświetlenie LED, które podkreśla charakter mebla.

Rodzaje szafek pod telewizor

Szafki tradycyjne RTV nie są jedynym rozwiązaniem na rynku. Oprócz klasycznych rozwiązań jest jeszcze kilka innych opcji:

  • wisząca szafka na telewizor – wisząca szafka pod telewizor zajmuje tyle samo miejsca, co jej stojący odpowiednik. Taka szafka pozwala na ustawienie jej na dowolnej wysokości.
  • szafka na kółkach pod telewizor – będzie to idealne rozwiązania dla osób, które lubią zmiany i przemeblowania w domu, ale także dla osób, które lubią mieć porządek nawet za meblami.
  • meblościanka – to rozwiązanie bardzo wygodne. Taka opcja ,,zabudowy” pod telewizor wygląda estetycznie, spójnie i jest funkcjonalna.

Różne aranżacje:

 

Leave a reply