">

Urządzając dom musimy pamiętać nie tylko o funkcjonalnej kuchni, ładnej sypialni czy dekoracyjnej łazience. Warto obok tych pomieszczeń stworzyć przestrzeń, w której można odpocząć, zaprosić znajomych, czy pograć na gitarze. Takim miejscem jest właśnie zestaw wypoczynkowy, który może stać się ulubionym miejscem wszystkich domowników. Dzisiaj przypominamy, na co zwrócić uwagę, aby najlepiej dopasować go do Twoich potrzeb.

CZYM JEST KOMPLET WYPOCZYNKOWY?

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, a każdy z nich może składać się z różnych komponentów. Zwykle jest to zestaw: kanapa/sofa z fotelami czy pufami. Główną ideą tego typu kompletów jest spójność – kolorystyka, faktura, ozdoby i kształty. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy przykładają uwagę do szczegółów.

Każdy mówi, że sercem domu jest kuchnia. Ja się z tym nie zgadzam. Nic nie łączy tak domowników jak kanapa. Każdy przychodzi tutaj, żeby odpocząć, zrelaksować się, pooglądać telewizję. Nikomu nie kojarzy się z obowiązkami i pracą, wręcz przeciwnie. To tutaj przychodzą i mogą się rozgościć Twoi goście i jest to coś, co przykuwa uwagę w salonie jako pierwsze. Wszystko to sprawia, że wybór zestawu wypoczynkowego jest odpowiedzialnym zadaniem. Jak zatem wybrać idealne meble wypoczynkowe?

Pierwsze i najważniejsze: zastanów się, ilu domowników musi pomieścić kanapa. W przypadku dużej rodziny wybór ozdobnej małej sofy może okazać się nie najlepszą opcją. Komplet wypoczynkowy musi być dostosowany do potrzeb domowników. Jeśli będzie za mały nieustanne kłótnie o miejsce na kanapie czy fotelu, będą nieuniknione.

Po drugie zastanów się nad potrzebami swoich domowników. Istotne będzie tutaj – czy masz zwierzęta, małe dzieci, czy Twoja rodzina lubi się położyć i oglądać filmy, czy może grać w PlayStation? Może się to okazać kluczowe w doborze koloru, wysokości czy materiału, który będzie łatwiej się czyściło. Przemyślany wybór będzie korzystny dla Twojej rodziny i dopasowany do Waszego stylu życia.

Po trzecie zwróć uwagę na styl Twojego domu/mieszkania. Jeśli cenisz sobie nowoczesność lub klasykę, możesz sięgnąć po komplet wypoczynkowy dokładnie o takiej samej koncepcji. Meble muszą być dopasowane do wnętrza, aby dobrze się prezentować.

Kącik wypoczynkowy – po co?

Kącik wypoczynkowy, jak sama nazwa wskazuje, służy do odpoczynku. Sprawa jednak nie jest taka oczywista, ponieważ każdy z nas lubi odpoczywać w inny sposób. Jedni relaksują się przed telewizorem oglądając filmy, inni czytają książki, a jeszcze inni grają w gry. Skoro kącik wypoczynkowy dla każdego może oznaczać co innego, oczywistym jest, że trzeba je dopasować do swoich potrzeb i domowników.

Jaki zestaw wypoczynkowy wybrać?

Dobrze dobrane meble do kącika wypoczynkowego to podstawa. Ich wybór musi być dobrze przemyślany, aby pomieścić nie tylko wszystkich domowników, ale także ich gości. Ważny przy tym jest nie tylko wygląd i funkcjonalność, ale także odpowiedź na potrzeby domowników. Niektórzy z nich lubią się położyć, niektórzy siedzą czytając książkę. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem rodzaju mebli i ich rozmieszczeniem

Kanapa + Kanapa

To rozwiązanie dla tych, którzy mają więcej miejsca, a do tego liczną rodzinę. Tutaj każdy układ będzie dobry: kanapy ustawione naprzeciwko, prostopadłe do siebie czy równoległe

Kanapa + Fotele

To miejsce odpowie na potrzeby każdego. Nie zajmuje tyle miejsca, co dwie kanapy, a jednocześnie pozwoli każdemu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Osoby, które wolą odrobinę przestrzeni zapewne chętniej usiądą na fotelach, Ci którzy chcą wyłożyć nogi po ciężkim dniu, będą mogli to zrobić na wygodnej kanapie.

Fotel + Fotel

To przestrzeń przeznaczona typowo dla gości. Połączenie dwóch foteli i dopasowanego stolika, to idealne miejsce, by napić się kawy z przyjaciółmi. Tutaj fotele będą też ozdobą, można wybrać podobne tkaniny lub każde obić inaczej.

Stolik kawowy

Stolik kawowy jest niezbędnym elementem każdego salonu. Sprawdzi się idealnie do kącika wypoczynkowego, jako element funkcjonalny i ozdobny. Przy wizycie znajomych można na nim położyć kawę i ciasto. Wraz z sofą lub fotelami, wydziela strefę relaksu i wyciszenia dla wszystkich domowników. Takie stoliki są idealne do stylizowanych wnętrz, gdzie królują wygodne sofy z poduszkami lub fotele. Wiele zależy od gustu oraz od indywidualnych potrzeb.

IDEALNY KOMPLET DO SALONU

Tylko najwyższa jakość materiałów oraz ich solidne połączenie dają gwarancję, że po kilku latach Twój zestaw wypoczynkowy do salonu wciąż będzie cieszył oko i spełniał swoją funkcję. Przemyślany wybór sprawi, że długo będziesz cieszyć się pełnym komfortem wypoczynku.

Jeśli mieszkasz w niewielkim mieszkaniu lub kawalerce i masz mały salon, to idealnie sprawdzi się sofa, która jest mała zgrabna i ozdobna. Jeśli natomiast Twój salon jest równocześnie sypialnią lub pokojem dla gości musisz zastanowić się nad wariantem rozkładanym. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie opcja 2w1. Taka opcja jest zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem w kawalerkach, w których to salon jest jednocześnie sypialnią.

Niewątpliwą zaletą kompletów wypoczynkowych jest ich spójność i uniwersalność. Kupując taki komplet masz pewność, że meble do siebie pasują. Co więcej, możesz je dowolnie aranżować, tworząc przestrzeń do odpoczynku, spotkań lub czytania. Wystarczy, że jego elementy odpowiednio ustawisz względem siebie.

Leave a reply