">

Wybór odpowiedniego materaca jest kluczowy dla naszego odpoczynku. Spędzamy na nim ok. 8 godzin podczas snu, dlatego tak ważne jest, aby dopasować go pod siebie. Prawidłowo dobrany materac dopasowuje się do kształtu ciała gwarantując optymalne ułożenie kręgosłupa.

Czym się kierować dobierając materac?

Materac, choć niewidoczny w naszej sypialni, dba o to, czy nie wstaniemy ,,połamani”. Dlatego warto na chwilę się zatrzymać i przemyśleć czego od niego oczekujemy. To od jego jakości zależy czy się wyśpimy i czy nie wstaniemy jeszcze bardziej zmęczeni niż się położyliśmy. Materac powinien być przede wszystkim wygodny. Powinien dawać odpowiednie wsparcie kręgosłupowi, mięśniom i stawom. Dzięki temu ciało w naturalny sposób rozluźni się i zregeneruje. Przy doborze materaca musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów – powinien być dobrany do wagi, wzrostu, pozycji w czasie snu oraz indywidualnych potrzeb. Osoba o dużej wadze zapadnie się w miękkim materacu, z kolei lekka nie wyśpi się na twardym podłożu, które nie dopasowuje się do krzywizny jej ciała pod zbyt słabym naciskiem. Dużym problemem jest nie zwracanie uwagi  na to, w jakiej pozycji śpimy. Jest to ważne ponieważ każda pozycja wymaga innych właściwości względem materaca. W zależności od tego, w jakiej pozycji śpimy, materac bardzo  miękki lub bardzo twardy spowoduje, że nie będziemy czuć się na tyle komfortowo, by móc się dobrze wyspać.

Jakie rodzaje materaców znajdziesz w sklepie Meblex?

MATERAC FANDANGO

Fandango to uniwersalny materac oferujący doskonałe wsparcie oraz podwyższoną twardość przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej elastyczności. Zalecany dla osób o większej wadze oraz wszystkim preferującym sen na nieco twardszym podłożu.

Konstrukcję wkładu oparta jest na sprężynie kieszeniowej, która gwarantuje idealną elastyczność punktową oraz tworzy 7 zróżnicowanych stref twardości. Dzięki nim materac dopasowuje się łatwo do anatomicznej budowy Twojego ciała – kręgosłup zyskuje optymalne wsparcie, a mięśnie odpoczywają i regenerują się. Podwyższoną twardość zawdzięczamy warstwie filcu oraz kokosu, którego włókna łączy wewnątrz lateks. Takie rozwiązanie pozwala zachować bardzo dobrą sprężystość i elastyczność.

MATERAC FLAMENCO

Konstrukcję materaca Flamenco oparta jest na innowacyjnych sprężynach Multipocket. W porównaniu ze sprężynami kieszeniowymi wyróżniają się istotną cechą: dzięki mniejszej średnicy na każdy metr kwadratowy przypada ich więcej. Każda sprężynka pracuje osobno, co przekłada się na więcej punktów podparcia. Zastosowane zostały sprężyny o różnej twardości, w konsekwencji możemy korzystać z 7 zróżnicowanych stref, dających wsparcie poszczególnym partiom ciała.

Dodatkowo po jednej stronie materaca umieszczona została profilowana płyta lateksowa, a po stronie przeciwnej pianka wysokoelastyczna. Struktura lateksu i pianki ułatwia swobodną cyrkulację powietrza, co sprawia, że materac oddycha i odprowadza szybciej nadmiar wilgoci.

Materac Pasadoble

Pasodoble to model, który jest polecany osobom o większej wadze lub preferującym nieco twardsze podłoże snu. Jego konstrukcja zapewnia solidne wsparcie kręgosłupa i każdej partii ciała. Po jednej stronie wkładu umieszczona została warstwa maty kokosowej, która podwyższa twardość, zachowując jednocześnie sprężystość i elastyczność. Po drugiej stronie zastosowaliśmy naturalne włókno z agawy – Sizal, które stabilizuje twardość materaca.

Obie warstwy charakteryzują się doskonałą przewiewnością, dzięki czemu wkład oddycha i zachowuje higienę. Bezpośrednio pod pokrowcem położona została po obu stronach pianka Flexifoam gwarantującą dodatkową elastyczność oraz optymalną miękkość.

Dzianina pokrowca wykonana z naturalnych włókien jest 30% bardziej wytrzymała w praniu od innych tkanin, a taśma 3D poprawia wentylację wkładu.

Materac Pasodoble uzyskał status produktu medycznego doskonale sprawdzając się w profilaktyce wad postawy. Pasodoble to materac o właściwościach korekcyjnych. Zapewnia solidne wsparcie i stabilne podłoże snu niezależnie od ciężaru ciała.

Materac Rock&Roll

Rock&Roll to materac, który zwraca uwagę innowacyjnym połączeniem dwóch wysokoelastycznych pianek układających się w intrygujący wzór fal oraz dwoma oryginalnymi kolorami wkładu. Dzięki nim zyskujesz pewność, że wybrałeś model różniący się z obu stron stopniem twardości. Takie rozwiązanie pozwala dostosować materac do własnych, zmieniających się w czasie preferencji.

Odpowiednie profilowanie obu pianek pozwoliło stworzyć 7 zróżnicowanych stref dających optymalne wsparcie każdej partii ciała, a otwartokomórkowa struktura gwarantuje doskonałą przewiewność i wentylację wkładu. Ma to pozytywny wpływ na utrzymanie czystości oraz żywotność materaca.

materac rumba

Zasadnicza część wkładu – wysokoelastyczna pianka Velvet Touch wyróżnia się wyjątkową sprężystością, miękkością w dotyku oraz optymalną twardością. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu stworzono 7 zróżnicowanych stref twardości, które gwarantują prawidłowe, strefowe podparcie całego kręgosłupa. Specjalne nacięcia tworzą kanały wentylacyjne, które gwarantują doskonałą wentylację wkładu.

Wybierając materac Rumba zyskujesz wymierne korzyści: termoelastyczna pianka Visco reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się każdorazowo do Twojej pozycji na materacu, co zmniejsza napięcie mięśni i gwarantuje idealne wsparcie od głowy aż do nóg. Pralny pokrowiec z dzianiny Medicott Velur pomaga zachować idealną higienę – neutralizuje nieprzyjemne zapachy i hamuje skutecznie rozwój grzybów i pleśni. Rumba to materac o właściwościach przeciwodleżynowych.

materac salsa

Salsa to materac zbudowany na bazie wysoce plastycznej pianki Flexifoam, dzięki której osiąga optymalną sztywność. Jednocześnie, poprzez odpowiednie profilowanie pianki, stworzono 7 zróżnicowanych stref twardości, które zapewniają doskonałą podstawę dla kręgosłupa i gwarantują optymalne rozłożenie punktów nacisku na materac. Głowa, ramiona, biodra i nogi zyskują idealne wsparcie, a wszystkie mięśnie regenerują się szybciej.

Specjalne nacięcia pianki tworzą kanały wentylacyjne, które odprowadzają wilgoć z materaca. Wierzchnia warstwa zbudowana z termoelastycznej pianki Visco reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się każdorazowo do pozycji na materacu, zwiększając komfort snu i wypoczynku.

 

 

Leave a reply